The new standard of exellence in laboratory diagnostics, Warszawa, 5-7.06.2019

W imieniu Kolegium Medycyny Laboratoryjnej pragniemy przekazać podziękowania wszystkim uczestnikom Zjazdu „The new standard of exellence in laboratory diagnostics”, który odbył się w dniach 5 – 7 czerwca 2019 w Warszawie.
Część naukowa Zjazdu odbyła się pod patronatem merytorycznym Kolegium Medycyny Laboratoryjnej natomiast głównym organizatorem spotkania była firma Roche, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą organizację spotkania.
Zjazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem i umożliwił zapoznanie się uczestników z aktualną, najnowszą wiedzą z dziedziny medycyny laboratoryjnej. Udział w wydarzeniu był premiowany 15 „twardymi” punktami edukacyjnymi dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. W spotkaniu wzięło udział około 500 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy.
Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się w gronie diagnostów laboratoryjnych, konsultantów krajowych oraz wybitnych specjalistów z zakresu wielu dziedzin medycyny laboratoryjnej.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sesja konsultantów krajowych  oraz władz Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i Krajowej Rady Diagnostyki Laboratoryjnej, na której podkreślono potrzebę stworzenia kompleksowej i skoordynowanej postawy diagnostów laboratoryjnych oraz  podkreślenia ich roli w procesie leczenia pacjenta, a także oczekiwanie na nowelizację Ustawy o diagnostyce laboratoryjnej.
Zjazd obfitował w owocne obrady i ciekawe dyskusje naukowe, był też okazją do wymiany poglądów i pogłębienia wiedzy merytorycznej.
W ostatnim dniu spotkania odbyły się warsztaty, na których firma Roche zaprezentowała najnowszy analizator biochemiczny Cobas pro.
Przekazując Państwu podziękowania za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w tym   wydarzeniu, pragniemy  również podziękować za wspaniałą  atmosferę jaką Państwo stworzyliście podczas Zjazdu. 
Życząc  sukcesów w codziennej działalności już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spotkania naukowe z Kolegium Medycyny Laboratoryjnej.
 
 
Program Konferencji